[tabslide]

Popraw swoją koncentrację

Badania pokazują, że praktyka uważności pomaga w zmniejszeniu rozproszenia oraz poprawia pamięć i umiejętności skupienia uwagi.

 

Skupienie uwagi

Badania potwierdzają, iż praktykowanie mindfulness zwiększa zdolność koncentracji oraz ułatwia przyswajanie informacji. Pogłębiona zostaje również umiejętność filtrowania informacji oraz eliminacji niepotrzebnych bodźców z zewnątrz.  Dodatkowo praktyka mindfulness ma pozytywny wpływ na rozwijanie zmysłu samoobserwacji, który pomaga reagować w sposób inny niż nawykowy na sytuacje stresowe.

Korzyści ze zwiększonej umiejętności koncentracji są bardzo ważne, ponieważ we współczesnym świecie umysł ludzki bombardowany jest ogromną ilością informacji z różnych źródeł. Bardzo często wykonujemy wiele obowiązków lub zadań jednocześnie. Powoduje to, że zmęczenie odczuwane jest przez nas znacznie szybciej. Jest to związane z tym, że w pośpiechu staramy się wybrać i zapamiętać niezbędne informacje, a także przełączyć się jak najszybciej z jednego zadania na drugie. Taka sytuacja prowadzi często do stanu pernamentnego zmęczenia, a w pracy może skutkować wypaleniem zawodowym.